düğümlenmiş

Kullanım örnekleri

düğümlenmiş
tied
icon arrow

tied

Phonetic: "/taɪd/"

Part Of Speech: verb


Definition: To twist (a string, rope, or the like) around itself securely.

Example: Tie the rope to this tree.


Definition: To form (a knot or the like) in a string or the like.

Example: Tie a knot in this rope for me, please.


Definition: To attach or fasten (one thing to another) by string or the like.

Example: Tie him to the tree.


Definition: To secure (something) by string or the like.

Example: Tie your shoes.


Definition: To have the same score or position as another in a competition or ordering.

Example: They tied for third place.


Definition: To have the same score or position as (another) in a competition or ordering.

Example: He tied me for third place.


Definition: To unite (musical notes) with a line or slur in the notation.


Definition: To believe; to credit.


Definition: In the Perl programming language, to extend (a variable) so that standard operations performed upon it invoke custom functionality instead.

icon arrow

tied

Phonetic: "/taɪd/"

Part Of Speech: adjective


Definition: Closely connected or associated.

Example: As a couple, they are strongly tied to one another.


Definition: Restricted.


Definition: Conditional on other agreements being upheld.


Definition: That resulted in a tie.


Definition: Provided for use by an employer for as long as one is employed, often with restrictions on the conditions of use.


Definition: Having walls that are connected in a few places by a single stone overlapping from one wall to another.

Türkçe'den İngilizce'ye Çevirmen

İster eğitim, iş veya kişisel amaçlar için İngilizce'den Türkçe'ye veya Türkçe'den İngilizce'ye çevrilmiş metinlere ihtiyacınız olsun, online çeviri siteleri aklınıza gelen ilk çözüm olabilir. Tercümanımız kurumsal, akademik, yasal, tıbbi terimleri yetkin bir şekilde dikkate alır. Ayrıca çeviri aşamasında, aklınıza gelen metnin, ihtiyacınız olan terimler kullanılarak, bu alanda profesyonellerle çalışarak ihtiyacınız olan tarzda tercüme edildiğinden emin olabilirsiniz.

Belki tercümanlık mesleğinde ustalaşmak istersiniz? Sitemizle eğitiminiz hızlı ve kolay olacak! Çevirmenler çeviri yaparken çeşitli becerilere ve materyallere ihtiyaç duyarlar. Çevirmenlerin genel özellikleri çevrilecek olan erek dile ve kaynak dile çok iyi hakim olmak, okuduklarını ve duyduklarını iyi anlamak ve iyi bir hafızaya sahip olmaktır. Fonetik, gramer ve cümlelerdeki kelime örnekleriyle birlikte kapsamlı bir kelime, deyim ve ifade kitaplığına sahip çevirmenimiz ilk kez kullanışlı bir materyal olarak kullanılabilir.Çevirinin anadilde gerçek anlamda ses çıkarabilmesi için dilsel doğruluğun yanı sıra kültürel özellikler ve bilginin de sağlanması esastır. Bu yüzden dilin nüanslarını bilen İngiltere'den tercümanlarla çalışıyoruz. Türkçe ve İngilizce tercümanlarımız, çeviride hiçbir şeyin kaybolmamasını sağlamak için sorularınızı yanıtlamak ve açıklamalar sağlamak için her zaman hazırdır. Tercümanımızın rekor sürede doğru çeviriler sunabilmesinden ve bunun hızlı, güvenli ve tamamen ücretsiz olmasından gurur duyuyoruz! Kullanıcılarımızı önemsiyoruz.Çevirilerinizi daha da iyi hale getirmek için özel olarak tasarlanmış arayüzümüzün yeni özelliklerine göz atın. Doğal olarak, hizmetimiz ücretsiz kalır ve ayrıca bir uygulama olarak da mevcuttur. Tüm özellikler, çeşitli ortak dillerin kombinasyonları için yerel olarak mevcuttur. Diğer özellikler ve dil kombinasyonları aşağıdadır. Hangi dile çeviri yaparsanız yapın, ortaya çıkan metin çevrimiçi sözlüğümüze bağlanır. Anlamları ve diğer cümlelerdeki kullanımları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, çıktı metin kutusundaki tek tek kelimeler ayrıntılı olarak analiz edilir. Her şey tamamen ayrıntılı ve gerekirse test edilmiştir!