pencere ağı

Kullanım örnekleri

pencere ağı
window net
icon arrow

window

Phonetic: "/ˈwɪndəʊ/"

Part Of Speech: noun


Definition: The inedible parts of a grain-producing plant.

Example: To separate out the chaff, early cultures tossed baskets of grain into the air and let the wind blow away the lighter chaff.


Definition: Straw or hay cut up fine for the food of cattle.


Definition: Any excess or unwanted material, resource, or person; anything worthless.


Definition: Light jesting talk; banter; raillery.


Definition: Loose material, e.g. small strips of aluminum foil dropped from aircraft, intended to interfere with radar detection.

icon arrow

window

Phonetic: "/ˈwɪndəʊ/"

Part Of Speech: noun


Definition: An opening, usually covered by one or more panes of clear glass, to allow light and air from outside to enter a building or vehicle.


Definition: An opening, usually covered by glass, in a shop which allows people to view the shop and its products from outside; a shop window.


Definition: The shutter, casement, sash with its fittings, or other framework, which closes a window opening.


Definition: A period of time when something is available.

Example: launch window;  window of opportunity;  You have a two-hour window of clear weather to finish working on the lawn.


Definition: A restricted range.


Definition: A rectangular area on a computer terminal or screen containing some kind of user interface, displaying the output of and allowing input for one of a number of simultaneously running computer processes.


Definition: A figure formed of lines crossing each other.


Definition: The time between first infection and detectability.

icon arrow

window

Phonetic: "/ˈwɪndəʊ/"

Part Of Speech: verb


Definition: To furnish with windows.


Definition: To place at or in a window.

Ücretsiz İngilizce-Türkçe Çevirmen

Çevirinize ince ayar yapmak için yerleşik sözlükleri kullanın: Tek tıklamayla eşanlamlılar ve örneklerle bağlam içi çeviriler, anlamlar, telaffuz ve diğer dil özelliklerinde sorunsuz bir şekilde uzmanlaşmanıza yardımcı olur. Kesinlikle ücretsiz, hızlı ve doğru çevirmen!

Çevirilerinizi daha da iyi hale getirmek için özel olarak tasarlanmış arayüzümüzün yeni özelliklerine göz atın. Doğal olarak, hizmetimiz ücretsiz kalır ve ayrıca bir uygulama olarak da mevcuttur. Tüm özellikler, çeşitli ortak dillerin kombinasyonları için yerel olarak mevcuttur. Diğer özellikler ve dil kombinasyonları aşağıdadır. Hangi dile çeviri yaparsanız yapın, ortaya çıkan metin çevrimiçi sözlüğümüze bağlanır. Anlamları ve diğer cümlelerdeki kullanımları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, çıktı metin kutusundaki tek tek kelimeler ayrıntılı olarak analiz edilir. Her şey tamamen ayrıntılı ve gerekirse test edilmiştir!Belki tercümanlık mesleğinde ustalaşmak istersiniz? Sitemizle eğitiminiz hızlı ve kolay olacak! Çevirmenler çeviri yaparken çeşitli becerilere ve materyallere ihtiyaç duyarlar. Çevirmenlerin genel özellikleri çevrilecek olan erek dile ve kaynak dile çok iyi hakim olmak, okuduklarını ve duyduklarını iyi anlamak ve iyi bir hafızaya sahip olmaktır. Fonetik, gramer ve cümlelerdeki kelime örnekleriyle birlikte kapsamlı bir kelime, deyim ve ifade kitaplığına sahip çevirmenimiz ilk kez kullanışlı bir materyal olarak kullanılabilir.Sözlüğümüz size İngilizce ve Türkçe terimleri arayabileceğiniz geniş bir kütüphane sunmaktadır. Örnekler ve ayrıştırma ile mesleğe, jargona ve yaygın ifadelere göre kelimeleri arayabilirsiniz. Uygulamalarımızı iPhone, Android, iPad, Windows 10/11 ve macOS için kullanabilirsiniz. Çevrimiçi İngilizce - Türkçe çevirmenimizde, kategoriye ve farklı telaffuzlara göre 2 milyondan fazla kelimeyi arayabilirsiniz.