resmi yazışmalar

Kullanım örnekleri

resmi yazışmalar
government correspondence
icon arrow

government

Phonetic: "/ˈɡʌvə(n)mənt/"

Part Of Speech: noun


Definition: The body with the power to make and/or enforce laws to control a country, land area, people or organization.


Definition: (grammar) The relationship between a word and its dependents.


Definition: The state and its administration viewed as the ruling political power.

Example: If the citizens must follow the law, then the government must follow the constitution.


Definition: The management or control of a system.


Definition: The tenure of a chief of state.

icon arrow

correspondence

Phonetic: "/ˌkɒɹɪˈspɒndəns/"

Part Of Speech: noun


Definition: Friendly discussion.


Definition: Reciprocal exchange of civilities, especially conversation between persons by means of letters.


Definition: An agreement of situations or objects with an expected outcome.


Definition: Newspaper or news stories, generally.


Definition: A postal or other written communication.


Definition: Postal or other written communications.


Definition: A relation.


Definition: According to Swedenborg, a relationship of similarity between physical and spiritual things, such as that of light to wisdom, or warmth to love.

Türkçe'den İngilizce'ye Çevirmen

Çeviri yazılımımızı diğer makine çevirmenlerinden farklı kılmak için çok yol kat ettik. Türkçe - İngilizce çevirmenimiz orijinal metnin anlamını ve cümlenin ana fikrini asıl amaçlandığı gibi korumak için tasarlanmıştır. Çevirmenimiz olabildiğince insandır. Ürünümüz en iyi gizliliği sağlar. Verilerinizi izlemiyor, satmıyor veya saklamıyoruz. Çevirileriniz size aittir. Transferler için kayıt ve ödeme gerekli değildir!

Yukarıdaki giriş alanını kullanarak İngilizce-Türkçe sözlükte bir Türkçe terim arayın. İngilizce veya Türkçe arama yapabilirsiniz. İngilizce veya Türkçe aradığınız cümlenin çok fazla çevirisi varsa filtreleme seçeneklerini kullanarak sonuçları sınırlandırabilirsiniz. İngilizce-Türkçe sözlükte harfe göre ara. İngilizce-Türkçe sözlük, alfabeyi manuel olarak görüntüleme olanağı sağlar. Belirli kelimelerin çevirilerine bakmak ve bir cümle bağlamında ne anlama geldiklerini görmek için aşağıdaki bağlantıları da kullanabilirsiniz.Çevirinin anadilde gerçek anlamda ses çıkarabilmesi için dilsel doğruluğun yanı sıra kültürel özellikler ve bilginin de sağlanması esastır. Bu yüzden dilin nüanslarını bilen İngiltere'den tercümanlarla çalışıyoruz. Türkçe ve İngilizce tercümanlarımız, çeviride hiçbir şeyin kaybolmamasını sağlamak için sorularınızı yanıtlamak ve açıklamalar sağlamak için her zaman hazırdır. Tercümanımızın rekor sürede doğru çeviriler sunabilmesinden ve bunun hızlı, güvenli ve tamamen ücretsiz olmasından gurur duyuyoruz! Kullanıcılarımızı önemsiyoruz.