tazmanya canavarı

Kullanım örnekleri

tazmanya canavarı
tasmanian devil
icon arrow

devil

Phonetic: "/ˈdɛvəl/"

Part Of Speech: noun


Definition: An evil creature.


Definition: (with article) The chief devil; Satan.


Definition: A fictional image of a man, usually red or orange in skin color; with a set of horns on his head, a pointed goatee and a long tail and carrying a pitchfork; that represents evil and portrayed to children in an effort to discourage bad behavior.


Definition: The bad part of the conscience; the opposite to the angel.

Example: The devil in me wants to let him suffer.


Definition: A wicked or naughty person, or one who harbors reckless, spirited energy, especially in a mischievous way; usually said of a young child.

Example: Those two kids are devils in a toy store.


Definition: A thing that is awkward or difficult to understand or do.

Example: That math problem was a devil.


Definition: (with an article, as an intensifier) Hell.

Example: She is having a devil of a time fixing it.


Definition: A person, especially a man; used to express a particular opinion of him, usually in the phrases poor devil and lucky devil.


Definition: A dust devil.


Definition: (Christian Science) An evil or erring entity.


Definition: (in compounds) A barren, unproductive and unused area.

Example: devil strip


Definition: A dish, as a bone with the meat, broiled and excessively peppered; a grill with Cayenne pepper.


Definition: A machine for tearing or cutting rags, cotton, etc.


Definition: A Tasmanian devil.


Definition: An endurance event where riders who fall behind are periodically eliminated.

icon arrow

devil

Phonetic: "/ˈdɛvəl/"

Part Of Speech: verb


Definition: To make like a devil; to invest with the character of a devil.


Definition: To annoy or bother.


Definition: To work as a ‘devil’; to work for a lawyer or writer without fee or recognition.


Definition: To prepare (food) with spices, making it spicy:

Web Türkçe-İngilizce Çevirmen

Kaynak metinler, AI tabanlı yazım denetleyici tarafından otomatik olarak düzeltilerek daha iyi bir çeviri elde edilir. Tıp, kesin bilimler, hukuk vb. gibi çeşitli alanlarda metinlerinin içeriğini ve dil özelliklerini koruyarak belgeleri anında çevirin.

İngilizce, dünyada yaklaşık 1,5 milyar insan tarafından konuşulmaktadır. Dünyada en çok konuşulan dildir. 1.000.000'den fazla kelime var! Türkçe, Türkiye'de, Kuzey Kıbrıs'ta yaklaşık 80 milyon kişi ile Avrupa ve Kuzey Amerika'daki göçmen toplulukları tarafından konuşulmaktadır. Yaklaşık 88 milyon konuşmacı ile en çok konuşulan Türk dilidir. Türk dili, Türkiye'nin batısında yer alan Anadolu'da ortaya çıkmıştır. Şu anda, bu iki hacimli ve harika dildeki çevirilerle hızlı, rahat ve ücretsiz çalışmanız için size profesyonel çevirmenimizin işlevselliğini sunuyoruz!Çevirinin anadilde gerçek anlamda ses çıkarabilmesi için dilsel doğruluğun yanı sıra kültürel özellikler ve bilginin de sağlanması esastır. Bu yüzden dilin nüanslarını bilen İngiltere'den tercümanlarla çalışıyoruz. Türkçe ve İngilizce tercümanlarımız, çeviride hiçbir şeyin kaybolmamasını sağlamak için sorularınızı yanıtlamak ve açıklamalar sağlamak için her zaman hazırdır. Tercümanımızın rekor sürede doğru çeviriler sunabilmesinden ve bunun hızlı, güvenli ve tamamen ücretsiz olmasından gurur duyuyoruz! Kullanıcılarımızı önemsiyoruz.Çevirilerinizi daha da iyi hale getirmek için özel olarak tasarlanmış arayüzümüzün yeni özelliklerine göz atın. Doğal olarak, hizmetimiz ücretsiz kalır ve ayrıca bir uygulama olarak da mevcuttur. Tüm özellikler, çeşitli ortak dillerin kombinasyonları için yerel olarak mevcuttur. Diğer özellikler ve dil kombinasyonları aşağıdadır. Hangi dile çeviri yaparsanız yapın, ortaya çıkan metin çevrimiçi sözlüğümüze bağlanır. Anlamları ve diğer cümlelerdeki kullanımları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, çıktı metin kutusundaki tek tek kelimeler ayrıntılı olarak analiz edilir. Her şey tamamen ayrıntılı ve gerekirse test edilmiştir!