ilinek

Kullanım örnekleri

ilinek
accident
icon arrow

accident

Phonetic: "/ˈæk.sə.dənt/"

Part Of Speech: noun


Definition: An unexpected event with negative consequences occurring without the intention of the one suffering the consequences.

Example: to die by an accident


Definition: Especially, a collision or similar unintended event that causes damage or death.

Example: My insurance went up after the second accident in three months.


Definition: Any chance event.


Definition: Chance.


Definition: Any property, fact, or relation that is the result of chance or is nonessential.

Example: Beauty is an accident.


Definition: An instance of incontinence.


Definition: An unintended pregnancy.


Definition: A quality or attribute in distinction from the substance, as sweetness, softness.


Definition: (grammar) A property attached to a word, but not essential to it, such as gender, number, or case.


Definition: An irregular surface feature with no apparent cause.


Definition: A sudden discontinuity of ground such as fault of great thickness, bed or lentil of unstable ground.


Definition: A point or mark which may be retained or omitted in a coat of arms.


Definition: Casus; such unforeseen, extraordinary, extraneous interference as is out of the range of ordinary calculation.


Definition: Appearance, manifestation.

İngilizce Türkçe Cümle Çevirmeni

Çevirilerinizi daha da iyi hale getirmek için özel olarak tasarlanmış arayüzümüzün yeni özelliklerine göz atın. Doğal olarak, hizmetimiz ücretsiz kalır ve ayrıca bir uygulama olarak da mevcuttur. Tüm özellikler, çeşitli ortak dillerin kombinasyonları için yerel olarak mevcuttur. Diğer özellikler ve dil kombinasyonları aşağıdadır. Hangi dile çeviri yaparsanız yapın, ortaya çıkan metin çevrimiçi sözlüğümüze bağlanır. Anlamları ve diğer cümlelerdeki kullanımları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, çıktı metin kutusundaki tek tek kelimeler ayrıntılı olarak analiz edilir. Her şey tamamen ayrıntılı ve gerekirse test edilmiştir!

İngilizce veya Türkçe alfabe, makale veya web sitesinden bir e-postayı, makaleyi veya web sitesini çevirmeniz mi gerekiyor? Sadece bu metni seçin ve resmi çevrimiçi çevirmen haline gelsin! 50 dünya dilinden profesyonel tercümanlarımız var. İşe yarıyor? Tabii ki işe yarıyor! İngilizce, dünyada yaklaşık 1,5 milyar insan tarafından konuşulmaktadır. Dünyada en çok konuşulan dildir. 1.000.000'den fazla kelime var! Türkçe, Türkiye'de, Kuzey Kıbrıs'ta yaklaşık 80 milyon kişi ile Avrupa ve Kuzey Amerika'daki göçmen toplulukları tarafından konuşulmaktadır. Yaklaşık 88 milyon konuşmacı ile en çok konuşulan Türk dilidir. Türk dili, Türkiye'nin batısında yer alan Anadolu'da ortaya çıkmıştır. Şu anda, bu iki hacimli ve harika dildeki çevirilerle hızlı, rahat ve ücretsiz çalışmanız için size profesyonel çevirmenimizin işlevselliğini sunuyoruz!