termal sigorta

Kullanım örnekleri

termal sigorta
thermal fuse
icon arrow

thermal

Phonetic: "/ˈθɝməl/"

Part Of Speech: noun


Definition: A column of rising air in the lower atmosphere created by uneven heating of Earth's surface.

icon arrow

thermal

Phonetic: "/ˈθɝməl/"

Part Of Speech: verb


Definition: (stone) To create a rough finish on stone by treating it with a high-temperature blow-torch.


Definition: (gliding, often in the present participle) To fly an unpowered aircraft in a (thermal) column of rising air.

icon arrow

thermal

Phonetic: "/ˈθɝməl/"

Part Of Speech: adjective


Definition: Pertaining to heat or temperature.


Definition: (fabric) Providing efficient insulation so as to keep the body warm.


Definition: Caused or brought about by heat.


Definition: (stone) Having a rough finish by treatment with a blow-torch.

icon arrow

fuse

Phonetic: "/fjuːz/"

Part Of Speech: noun


Definition: A cord that, when lit, conveys the fire to some explosive device.


Definition: The mechanism that ignites the charge in an explosive device.


Definition: A device to prevent the overloading of an electrical circuit, containing a component that melts and interrupts the current when too high a load is passed through it.


Definition: Indicating a tendency to lose one's temper.

Example: When talking about being laid off, he has a short fuse.


Definition: A friction match for smokers' use, having a bulbous head which when ignited is not easily blown out even in a gale of wind.


Definition: A kind of match made of paper impregnated with niter and having the usual igniting tip.

Web Türkçe-İngilizce Çevirmen

Tek bir tıklamayla kelimeleri çevirin! Türkçe'den İngilizce'ye çevirmenimiz iki yönlü bir çeviri programıdır, anlamların ikamesi için kapsamlı bir sözlük içerir, kelime öbeklerinin ve ifadelerin kullanım örneklerini ve bunların fonetik bileşenlerini gösterir. Tercümanımız, çeviri alanındaki bilgi tabanını sürekli olarak güncelleyen ve son kullanıcı için tamamen anonim ve ücretsiz olarak korurken hizmet kalitesini koruyan profesyonel bir dilbilimci ekibi tarafından oluşturulmuştur. Çevirileriniz sadece size ait!

Çevirinize ince ayar yapmak için yerleşik sözlükleri kullanın: Tek tıklamayla eşanlamlılar ve örneklerle bağlam içi çeviriler, anlamlar, telaffuz ve diğer dil özelliklerinde sorunsuz bir şekilde uzmanlaşmanıza yardımcı olur. Kesinlikle ücretsiz, hızlı ve doğru çevirmen!İster eğitim, iş veya kişisel amaçlar için İngilizce'den Türkçe'ye veya Türkçe'den İngilizce'ye çevrilmiş metinlere ihtiyacınız olsun, online çeviri siteleri aklınıza gelen ilk çözüm olabilir. Tercümanımız kurumsal, akademik, yasal, tıbbi terimleri yetkin bir şekilde dikkate alır. Ayrıca çeviri aşamasında, aklınıza gelen metnin, ihtiyacınız olan terimler kullanılarak, bu alanda profesyonellerle çalışarak ihtiyacınız olan tarzda tercüme edildiğinden emin olabilirsiniz.Çevirinin anadilde gerçek anlamda ses çıkarabilmesi için dilsel doğruluğun yanı sıra kültürel özellikler ve bilginin de sağlanması esastır. Bu yüzden dilin nüanslarını bilen İngiltere'den tercümanlarla çalışıyoruz. Türkçe ve İngilizce tercümanlarımız, çeviride hiçbir şeyin kaybolmamasını sağlamak için sorularınızı yanıtlamak ve açıklamalar sağlamak için her zaman hazırdır. Tercümanımızın rekor sürede doğru çeviriler sunabilmesinden ve bunun hızlı, güvenli ve tamamen ücretsiz olmasından gurur duyuyoruz! Kullanıcılarımızı önemsiyoruz.